Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyoruz

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yurdun dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk tören Valilikte yapıldı. Vali Dr. Osman Varol, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul ettiler.


  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları daha sonra Yavuz Selim Meydanı'nda gerçekleşen resmi geçit töreni ile devam etti. Burada yapılan kutlamalarda Vali Dr. Osman Varol, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün , Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, protokol üyeleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş yer aldı.  Buradaki törende ilk olarak Vali Dr. Osman Varol, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir törene katılanların bayramlarını kutladılar. Kutlamalarda daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu ve folklor gösterisi sergilendi. 


  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları okulların, askeri birliklerin, polis teşkilatının ve ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının resmi geçit töreninin ardından sona erdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 29.10.2018