Kültür Evleri’nin Sezon Açılışı “Ninni’den Hayata” Temalı Program İle Gerçekleşti

   Kültür Evleri; istihdama katılmayan, evin dışında zaman geçirme ve sosyalleşme olanakları olmayan ailenin yapı taşı olan kadınlara hizmet vermek amacıyla 2009 yılında Amasya Belediyesi tarafından kurulmuştur. Başlangıçta 1 olan sayı, talebin çoğalması üzerine arttırılmıştır. Farklı mahallelerde açılan Kültür Evleri sayesinde sadece kent merkezindeki kadınlara değil merkezin dışında yaşayan kadınlara da evlerinin yakınlarında kolayca erişebilecekleri mekânlarda hizmet verilebilmektedir. Kültür Evleri; Amasya Belediyesi'nin yürüttüğü, birçok alanda başarılara ve yeniliklere imza attığı hizmetlerin içerisinde zamanla tüm mahalleleri kapsayan işlevi çok önemli olan bir hizmet olarak yer almaktadır.

 

  Birbirinden güzel etkinliklerin gerçekleştirildiği, geçmişten günümüze ninnilerin Amasya ve Anadolu’daki önemine değinilen “Ninni’den Hayata” temalı programda Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, kamu kurum müdürleri, usta öğreticiler ve kursiyerler yer aldı.

 

   Kültür Evleri’nin icra etmekte olduğu önemli misyona vurgu yapan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir yeni sezonda da ailenin yapı taşı olan kadınlara kendilerini her yönden geliştirebilecekleri önemli birer eğitim merkezleri olacaklarına inandıklarını belirterek yeni eğitim yılında görev alacak usta öğretici ve kursiyerlere başarılar diledi.

 

   Program sonunda protokol üyeleri tarafından usta öğreticilere çiçek takdiminde bulunuldu.

 

Oluşturulma Tarihi : 03.11.2018