Sarılar Mahallesi İftarda Buluştu

 

“Ramazan zorlukların kolaylaştığı aydır’
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, “Ramazan zorlukların kolaylaştığı, darlıkların bollaştığı, sıkıntıların rahatlıkla gelip geçtiği, gönüllerin sofralarla buluştuğu bir zamandır” dedi.
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ sloganıyla başlattığı iftar çadırları kapsamında Sarılar Mahalle sakinlerine misafir olarak orucunu açtı.
İftar yemeği sonrası konuşan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, şunları kaydetti; “Ramazan birlik ve beraberliğin sağladığı rahmetin ve bereketin bol olduğu bir aydır. Ramazan zorlukların kolaylaştığı, darlıkların bollaştığı, sıkıntıların rahatlıkla gelip geçtiği, gönüllerin sofralarla buluştuğu bir zamandır. Bu zamanı iyi değerlendirmek lazım. Her daim bu şekilde birlik ve beraberlik içerisinde olma imkanlarını yakalayamıyoruz. Ramazanın imkanlarını ve nimetlerini fırsata dönüştürmek gerekiyor. Bu arada herkes birbirini bulmuş iken gelecek ramazan aylarına kavuşup, kavuşmayacağımız belli olmadığı için helalleşmek gerektiği inancındayım” diye konuştu.
Daha sonra söz alan Sarılar Mahalle Muhtarı Sayın Ercan Köse ise konuşmasında şunları söyledi; “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’ya bu iftar programını düzenlediği için şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum. Bu iftar programında bizleri yalnız bırakmadığınız ve Başkanımızı onure ettiğiniz için hepinizi yürekten kutluyorum.”
İftar çadırında açılan oruçların ardından dua edildi. İftar programına Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, Belediye Başkan Yardımcılarımız Sayın Ahmet Çoban ve Sayın Hasan Şahin, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Sayın Şuayip Ak, Fen İşleri Müdürümüz Sayın Ali Özel, MHP Amasya Belediye Meclis Üyesi Sayın Ömer Faruk Ünal, Temizlik İşleri Müdürümüz Sayın Ahmet Öztürk, Sarılar Mahalle Muhtarı Sayın Ercan Köse’nin yanı sıra yaklaşık 400 kişi katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 16.05.2019