Başkan Kirazlıdere Sakinleri ile Buluştu


Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, “Ramazan birliktir, ramazan berekettir, ramazan rahmettir, ramazan merhamet ayıdır” dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ sloganıyla başlattığı iftar çadırları kapsamında Kirazlıdere Mahalle sakinleriyle orucunu açtı. Mahalle sakinlerini iftarda bir araya getiren Başkanımız, iftar çadırlarının 9’uncu gününde Kirazlıdere sakinlerinin sofrasında orucunu açtı.

İftar yemeği sonrası konuşan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, şunları kaydetti; “Değerli Kirazlıdere mahalle sakinlerimiz Cenabı hak tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin. Bugün ramazan ayını ortaladık. Her yerde söylediğimiz gibi ramazan birliktir, ramazan berekettir, ramazan rahmettir, ramazan merhamet ayıdır. Bizde ramazan ayının bu bereketinden faydalanıp kendimize bir şekilde kar sağlamak istiyoruz. O da nedir? Sizden beklediğimiz, onlardan Allah razı olsun. Çocuklarına sağlık sıhhat versin demeniz ve hepinizden istediğimiz biraz duadır. Bu birlikteliği sağlamışken, konu komşu beraber olmuşken, herkes birbiri ile helalleşmelidir. Gelecek ramazan ayına hep beraber kavuşabilmek için niyet eylemeliyiz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Kirazlıdere Mahalle Muhtarı Sayın Metin Aylak ise konuşmasında şunları söyledi; “Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’ya bu iftar yemeğini verdiği için çok teşekkür ediyorum.”
İftar çadırında açılan oruçların ardından dua edildi. İftar programına Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Çoban, Amasya Belediyesi Fen İşleri Müdürümüz Sayın Ali Özel, Amasya Belediyesi Personel Müdürümüz Sayın Yusuf Yıldız, MHP Amasya Belediye Meclis Üyemiz Sayın Ömer Faruk Ünal, MHP Amasya Belediye Meclis Üyemiz Sayın Gönül Cebeci Hanımefendi, Temizlik İşleri Müdürümüz Sayın Ahmet Öztürk, Kirazlıdere Mahalle Muhtarı Sayın Metin Aylak’ın yanı sıra yaklaşık 600 kişi katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 17.05.2019