Başkan Sarı, Bayramlaşma Programına Katıldı

Kurban Bayramı süresince bir dizi denetleme ve bayramlaşma programına katılan Başkan Sarı, Kurban Bayramı'nın Allah'ın rızasını kazanmak için yapılan bir ibadet olduğu kadar aramızdaki yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmaya da vesile bir ibadet olduğuna vurgu yaptı. 

Sultan Bayezid Camii'nde kılınan Bayram Namazı sonrası Sayın Valimiz Dr. Osman Varol ve Tugay Komutanımız Tuğgeneral Sayın Nihat Ergün ile birlikte camii cemaatiyle bayramlaşan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, programın ardından çalışma ekibi ile beraber önce Belediyemiz Mezbaahanesine ardından Bahçeleriçi Mahallemizde bulunan ve belediyemizce kurban kesim alanı olarak belirlenen pazar yerine giderek birtakım denetimler gerçekleştirdi. Buralarda hemşehrilerimiz ile bayramlaştı.
Denetimler ve bayramlaşma ziyaretleri sonrası, protokol üyeleri ile beraber yapılan bayramlaşma programı kapsamında sırasıyla, 15. Piyade Er Eğitim Tugayı'nı, Yeşilırmak Çocuk Evleri'ni, Amasya E Tipi Kapalı Cezaevi'ni, Şehidimiz Hayrettin Çoban'ın ailesini, Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören hastalarımızı, Amasya Emniyet Müdürlüğü'nü ve Amasya İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret ederek, bayramlaşma programı gerçekleştirildi. 
Hemşehrilerimiz ile geleneksel olarak gerçekleştirilen bayramlaşma programı ise protokol mensupları ile beraber Sultan Bayezid Camii önünde icra edildi. Sayın Müftümüz Abdulkadir Keşvelioğlu'nun dualarının ardından bayramlaşma töreni sona erdi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oluşturulma Tarihi : 13.08.2019