Başkan, Türk Zabıta Teşkilatının 193. Yıldönümü'nü Kutladı

 

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı Türk Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 193. Yıldönümü münasebeti ile Pirler Parkı’nda organize edilen kahvaltıda, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğümüze bağlı personelimiz ile bir araya geldi. Zabıta Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan slayt gösterisi ile zabıtanın görev ve yetkileri ile yaptığı hizmetler sunum olarak anlatıldı. 
Belediye Başkan Yardımcılarımız Ahmet Çoban, İsmail Kazan ve Hasan Şahin’in de katıldığı toplantıya aynı zamanda; Zabıta Müdürümüz Adem Bayraktar, Sosyal Yardım İşler Müdürümüz Berati Kaynar, Ruhsat Denetim Müdürümüz Keriman Kutsal ve İmar İşleri Müdürümüz Serhat Öztürk de katılım sağladı. 
Başkan Sarı, meslekte 31 yıl hizmet ettikten sonra emekli olan Cengiz Dolay’a plaketini verdikten sonra, tüm zabıta personeli adına Zabıta Müdürümüz Adem Bayraktar’a hizmetlerinden ötürü bir plaket takdim etti. Verdiği desteklerden dolayı bir plaket de Zabıta Müdürümüz Adem Bayraktar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı'ya takdim etti. 
Başkan Sarı programda yaptığı konuşmada: "Her zaman belirttiğim gibi; Zabıta Belediye'nin aynasıdır. O ayna herkesi makyajlı göstermek zorundadır. Eğer çirkin gösteriyorsa şehirde ve idarede sıkıntı var demektir. Zabıtanın aile ilişkileri, sokak ilişkileri, tüm yaşantısı direk bizi ilgilendirir. Çünkü zabıtanın her davranışı bize mal edilir. Zabıta disiplin mesleğidir. Eğer disiplin elden bırakılırsa sokaklarda ciddiye alınmaz,maskara olur. Zabıta disiplin, duruş ve kişilik sahibi olmalıdır.Çünkü Zabıta belediyenin adalet dağıtan birimidir. 
Bu konunun hassasiyetini bildiğim için Belediye Başkanı olduğum günden bu yana Zabıta birimimizin tüm eksiklikleriyle yakinen ilgilendim ve tüm imkanlarımızı bu konuda seferber ettim. 
Bu vesile ile Türk Zabıta Teşkilatı başta olmak üzere, zabıta birimimizde görevli tüm personellerimizin bu önemli haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum." dedi. 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 04.09.2019