Başkan Sarı "ŞEHZADELER DİRİLİŞ YOLUNDA" İsimli Programa Katıldı

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından organize edilen ve Saraydüzü Kışla binasında gerçekleştirilen “Şehzadeler Diriliş Yolunda” isimli programa, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, Başdanışmanımız Ahmet Yenihan ile birlikte iştirak etti. Prof. Dr. Sayın Nurullah Genç beyfendinin “Başarı Bedel İster” isimli konferasını gerçekleştirdiği programa, Amasya Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Süleyman Elmacı, İl Müftümüz Sayın Abdülkadir Keşvelioğlu, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Başkan Sarı yaptığı konuşmada
"İnsanın yaşam kaynağı hayal kurmaktır diye düşünüyorum. Eğer hayal kurmaktan yoksunsa başarılı olma şansının da zayıf olacağı kanaatindeyim. Biz hayali, kendi gençliğimiz üzerine, gençlikte yaşadıklarımız üzerine ve geleceği kimlere bırakacağımız üzerine kurarız. Bizim düşüncemiz; bizim olmadığımız, göremeyeceğimiz dönemlerde, müreffeh bir Amasya’yı gençlerimize nasıl bırakabiliriz, edep ve adap noktasında herkese örnek olacak gençleri nasıl yetiştiririz diye çabalarımız var.
Hani derler ya; ‘İlim kapılarında gezdim kıldım talep, ille dediler edep, ille de edep, ille de adap’ Bu noktada görüyorum ki, milli manevi duyguları yüksek, edep misali, edep timsali gençler burada yetiştirilmeye çalışılıyor. Herkesin gayretlerini canı gönülden kutluyor, tüm desteklerimin onlar ile olacağını buradan bildiriyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." sözlerine yer verdi. 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 08.10.2019