Başkan, "Kuşatma Yedi Uyuyanlar" Filmini İzledi

 

Başkan Sarı ve mesai arkadaşları, Vatanı için her şeyi yapmaya hazır olan eski bir askerin, vatanı üzerinde oynanan oyunları bozmak amacıyla girdiği mücadeleyi konu alan "Kuşatma Yedi Uyuyanlar” filmini seyretmek için yaklaşık iki yüz kişilik bir ekiple AVM’deki sinemaya giderek, Sayın Ahmet Şafak beyin filme davetine icabet etti. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, yaptığı açıklamada "Yapımcılığını, senaristliğini ve başrol oyuculuğunu sanatçı Ahmet Şafak'ın üstlendiği 'Kuşatma Yedi Uyuyanlar' filmini büyük bir heyecan ve gururla izledik. Herkese izlemelerini tavsiye ettiğim film; sadece bir kahramanlık hikayesi değil. Belki de bu açıdan Türk sinemasında bir ilk olma özelliğini taşıyor. Filmin temel sloganı 'Uyuyanları uyandırın'. İnsanlar filmden çıktıklarında Mehmet Akif Ersoy'un dizelerindeki gibi 'Biz nasıl bir milletmişiz ki gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz'i hatırlayacaklar.

Türk İslam Dünyası açısında son derece önemli bir adım olarak gördüğüm filmin yapımında ve yayınında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarken; bizleri karşılayarak misafir eden sevgili AVM personeline çok teşekkür ederim.
Bu film Türk milletinin; aç, susuz, çoluksuz, çocuksuz kalabileceğini, lakin asla vatansız yaşayamayacağını bizlere anlatıyor." sözleriyle yorumladı.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 09.10.2019