Ahmet Çekin Adı Yaşatılacak

  "Söz Verdik, Yaptık!"

Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkımızın açılış töreni yapılarak, halkımızın hizmetine sunuldu. Açılış Törenini MHP İstanbul Milletvekili Sn. Arzu Erdem, MHP Amasya  İl Başkanımız Sn.Şuayip Ak, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanımız Sn. Oğuzhan Yetik, Kıymetli Amasyalı İş İnsanı Sn. Cemil Çelik, Belediye Meclis Üyelerimiz, MHP İlçe Başkanlarımız, halkımızın geniş katılımı ve Belediye Konservatuarımız tarafından verilen açık hava konseriyle gerçekleştirdik.
Alana Merhum Belediye Başkanımız Ahmet Çekin (1994-1999 MHP Amasya Belediye Başkanı)e vefa örneği olarak "Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı" adı verildi. 
Yeni yaşam alanımızın hemşehrilerimize hayırlı olmasını dileriz. 
 
   Ahmet Çekin Kimdir?

   1944’te Amasya’da doğdu. 1968’de İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1972 yılında Amasya Barosu’na kayıt oldu ve Avukatlığa başladı.

    1994 Mahalli Seçimlerinde MHP’den Belediye Başkan Adayı gösterildi ve Belediye Başkanı seçildi. Bu seçim MHP’nin Amasya’da ilk defa belediye seçimlerini kazanmasının önünü açtı. 1994-1999 yılları arasında Amasya Belediye Başkanlığı yaptı. Bu dönemde daha önce başlanmış olan Akdağ İçmesuyu Projesi tamamlanmış ve şebeke suyu şehre verilmiş oldu.

   29 Haziran 2012’de tedavi görmekte olduğu İstanbul’da hayatını kaybetti. 30 Haziran 2012’de görev yaptığı Amasya Belediye Binası önünde tören düzenlenip helallik alındı. Tekirdede Mezarlığına defnedildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 12.10.2020