Amasya'da Ramazan Coşkusu Her Mahalleyi Saracak

 

Amasya Belediyesi, iftar saatinde yüzlerce Amasyalıyı bereket sofralarında buluşturacak. Ramazan programı kapsamında her mahallede kurulacak iftar sofraları ile Ramazan ayı bu yıl da coşkulu yaşanacak.


   Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının getirdiği manevi atmosfere uygun bir program hazırlayan Amasya Belediyesi, Ramazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla 19 ayrı mahallede iftar yemeği organize edecek.

 
    Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR; ‘‘Unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden yaşatan ve mahalle sakinlerini bir araya getiren iftar yemekleri komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları ile aynı mahallede oturup, birbirini tanımayan insanları aynı sofrada buluşturacağız.

  

   On bir ayın sultanı olan ramazanı halkımızın daha iyi idrak etmesi ve daha iyi anlaması için bütün Amasyalıları Ramazan etkinliklerimize ve iftar soframıza bekliyoruz.Tüm vatandaşlarımızın  ramazanını kutluyorum. İnşallah güzelliklere vesile olur nostaljik bir ramazan etkinliğini hep birlikte yaşayacağız. ”dedi.


19 Mahalleye Kurulacak Olan İftar Sofralarının Tarihleri


Oluşturulma Tarihi : 02.06.2016