SES YARIŞMASI


T.C. AMASYA BELEDİYESİ

12 - 22 HAZİRAN ULUSLARARASI ATATÜRK KÜLTÜR VE SANAT HAFTASI

SES YARIŞMASI ŞARTNAMESİ


Katılım Şartları

1- Yarışmaya Türk Müziği’nin tüm dallarında ki eserlerle katılım sağlanabilir. ( Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Popüler Müzik, Fantazi – Arabesk – Özgün vb.)

2- Yarışmada yaş sınırlaması yoktur.

3- Amasya Merkez ve İlçelerinden katılım sağlanabilir.

4- Yarışmaya ‘’Rumuz’’ belirterek katılım sağlanacaktır.

5- Yarışmaya enstrüman çalabilen katılımcılar tercihen enstrümanı ile eserleri seslendirebilir.

6- Yarışmaya katılım Whatsapp üzerinden görüntülü ve sesli video göndererek yapılacaktır.

7- Son katılım tarihi 19 Haziran 2020 Saat : 23.59’dur.


Yarışmanın Değerlendirilmesi

1- Yarışmacıların gönderdiği videolar 10(on) kişilik kurul tarafından değerlendirilip, seçilen ilk 10(on) kişi canlı performans ile jüri karşısında söyleyecek oldukları eserleri icra edeceklerdir.

2- İlk 10(on)’a giren yarışmacılar, canlı performans sergilerken tercihen kendi orkestrasını temin ederek yarışmaya katılabilir.

3- Yarışmaya katılım sağlayanlar arasından eleme yapılarak finale kalacak olan 10(on) kişi; 20 Haziran 2020 Tarihinde belirlenecektir.

4- Finalde icra edilecek olan eserler için en az 1 en fazla 6 enstrüman eşlik edebilir. Her hangi bir ses sistemi, disket, alt yapı kullanılmayacaktır. Tüm katılımcıları ve onlara eşlik eden enstrümanları çıplak sesle değerlendirilecektir.

5- Yarışma, 22 Haziran 2020 Pazartesi Günü Saat : 20.00’da Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonu'nda yapılacaktır.

NOT: Her hangi bir sebepten dolayı finale kalan 10 (on) kişi arasından kendi isteği doğrultusunda yarışmadan çekilen katılımcı yerine ön elemede en yüksek puan alan yedek katılımcı çağırılacaktır.

Finalde değerlendirme sonucunda eşit puan alan adayların değerlendirilmesinde çok puanlı sütunlardan başlanarak hesaplama yapılacaktır.


Sonuç

1- Değerlendirmeye kalan 10(0n) yarışmacı içerisinden ilk 3(üç) yarışmacı seçilecektir.

2- İlk 3(Üç)’e kalan yarışmacılar arasından Birinci Yarışmacıya 5.000 TL , İkinci Yarışmacıya 3.000 TL, Üçüncü Yarışmacıya 2.000 TL takdim edilecektir.

Oluşturulma Tarihi : 06.06.2020