6.SINIF ÖĞRENCİSİ ŞEYMA ÇETİN BİR GÜNLÜĞÜNE BAŞKAN OLDU


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Yeşil yenice Ortaokulu Müdürü Fatih Karakuş, Müdür Yardımcısı Nadir Özel, Öğretmen Melike Üstün Özkan ve öğrenciler, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik’i makamında ziyaret ettiler. Başkan Çelik, çocuk bayramı olması nedeniyle 6.sınıf öğrencisi Şeyma Çetin'e bir günlüğüne koltuğunu devretti.


‘GELECEĞİMİZ SİZLERİN ELİNDE’

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklara armağan ettiğini söyleyen Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik açıklamasında şunları kaydetti;

“Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışıyla çocuk bayramı birleştirilmiş. Bu aslında egemenliğimizin geleceğimizin sizlerin elinde olduğunu gösteriyor. Atatürk onu düşünerek bu ülkeyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni gençlere armağan ediyor. Sizler ne kadar yetenekli, kendine güvenen, özgüvenli, analitik düşünen, bu toprakların değerleriyle bezenmiş bir şekilde yetişirseniz bu ülke ilelebet yaşamaya devam edecek. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milleti temsil eden TBMM'yi açarak tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da kutlayan Çelik, “Ramazan Bayramı'mız da mübarek olsun. Sağlık, sıhhat ve huzurla hep birlikte nice milli ve dini bayramlar yaşamayı diliyorum” diye konuştu.


Misafirlerine çeşitli hediyeler takdim eden ve ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Çelik, nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.