AKILLI DURAKLAR HİZMET İÇİN GÜN SAYIYOR


Amasya Belediyesi, akıllı durak çalışmaları kapsamında, Mustafa Kemal Paşa Caddesi ve Kirazlıdere (Hastane bölgesi) olmak üzere 2 noktaya akıllı durak yerleştiriliyor. Halkın hizmetine girmesi için son kontrolleri yapılan duraklarda; Engelli araçlarının şarj edilebileceği ara birimler, klima ve priz hizmetleri yer alacak. Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, akıllı duraklar ile Amasyalıların sunulan hizmetlerden en kısa zamanda faydalanacağını söyledi.


‘MİLLETE HİZMETİN EN BÜYÜK GÜCÜ YEREL YÖNETİMLER GEÇİYOR’

Vatan sevgisinin, millete hizmetin en büyük gücü olduğunu ve bu sevginin gösterileceği zeminlerden birisinin de yerel yönetimler olduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik açıklamasında şunları kaydetti;


“Akıllı Duraklarımız vatandaşlarımızı soğuk hava, yağış ve güneşten koruduğu gibi bunun yanında engelli araçlarının şarj edilebileceği ara birimler, klima ve priz gibi hizmetler yer alacak. Ayrıca Wifi, trafik sinyalizasyonları, LCD ekranlar ve benzeri özellikler ile ilgili çalışmaların da yer almasını planlıyoruz. Trafik sinyali zamanlamasını optimize etmek ve değişen trafik koşullarına yanıt vermek için gerçek zamanlı verileri kullanan akıllı duraklar, şehirlerimizi daha yaşanabilir ve sürdürülebilir hale getirmeye yardımcı olacak. Bizlerde daha detaylı bir hizmet için çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Amasya’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.