AMASYA BELEDİYESİ’NDEN OTİZMLİ ÇOCUKLARA ANLAMLI PROJE


BELEDİYEDEN OTİZMLİ ÇOCUKLARA ANLAMLI PROJE 

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın önemli projeleri arasında yer alan ulaşılabilirlik” ve “fırsat eşitliği” adı altında otizmli çocukları misafir edeceği alanın çalışmaları hızla devam ediyor.


Amasya Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri arasında bulunan, herkes için “ulaşılabilirlik” ve “fırsat eşitliği” gözeterek adımları atılan, otizmli çocukların misafir edileceği ve kısa süre içerisinde faaliyete geçmeye hazırlanan merkezin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

“BU PROJEYE BAŞKA BİR GÖZLE BAKIYORUZ”

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan otizm merkezini yakın zamanda faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;

“Sosyal belediyecilik anlayışımız ile hayata geçireceğimiz bu projemizde, otizmli çocuklarımızın eğlenecekleri, spor yapabilecekleri, sosyalleşebilecekleri bir merkez yapmak hedefindeyiz.  Önceliğimiz, ihtiyaç halinde ailelerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri korunaklı bir ortam sağlamak. Oluşturacağımız uzman kadromuz ve özel eğitim programıyla, otizmli evlatlarımıza öz bakım ve yaşam becerisi kazandırılması konusunda destek olacağız. Merkezimize misafir olan çocuklarımız çeşitli sporların yanı sıra sosyal aktivite programlarına da dahil olacaklar. Hayata geçirdiğimiz projeler arasında en çok önem verdiklerimden biri olan otizm merkezine başka bir gözle bakıyorum. Çünkü bu proje kararı almama vesile olan bir evladımızın bana olan sevgisini sarılmasını ve annesine sözlerini kalbimize nakşettik” dedi.

‘’OTİZMLİ EVLATLARIMIZ MEHMET AMCALARININ MİSAFİRİ OLACAKLAR’’

Hizmet ederken en çok çocuklardan enerji aldığını söyleyen Başkan Sarı açıklamasında devamında;

“Bu duygu bana çok derin şeyler hissettiriyor. Başkan amcaları olarak onlara hizmet etmek ancak bu güzel duygularımı ifade etmeme vesile olan bir yol olabilir. Otizmli evlatlarımız Mehmet Amca’larının misafiri oldukça, onlar ve aileleri için bir nebze de olsa bir şeyler yapabilmiş olmanın