AMASYA BELEDİYESİ’NİN KARAVAN PARK ÇALIŞMASI SÜRÜYOR


AMASYA BELEDİYESİ’NİN KARAVAN PARK ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın Amasya’yı dünyaya entegre etmek için attığı adımların bir ayağı da karavan turizminin yaygınlaştırılması. Başkan Sarı, şehri karavanla ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklama noktası olarak belirledikleri karavan park çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.


Amasya Belediyesi, şehre gelen karavanların buluşma noktası olacak olan Karavan Park projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Turizmin gözde merkezlerinden birisi haline gelen Amasya, Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın yeni turizm hamleleri ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni bir çalışmaya imza atan Belediye Ekipleri, son dönemde ilginin arttığı karavan turizmini yaygınlaştırmak amacı ile Karavan Park çalışmalarını sürdürüyor.


‘AMASYA’MIZIN TURİZMİNE BÜYÜK KATKIDA SAĞLANACAK’

Kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlanması ile Amasya’nın, karavan tutkunlarının gözde mekanlarından bir tanesi olacağını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Her türlü imkanı ziyaretçilere sunacağımız Karavan Park projemizi 3500 m2 alan içerisinde 2000 m2 yeşil bir alana hazırlıyoruz.13 adet karavan yeri olacak olan projemizde her bir karavana ait yeşil alan, temiz su, elektrik, sosyal donatılar, güvenlik ve kafeteryamız mevcut olacak. Karavan turizmini ülkemizde yaygınlaştırmak ve karavan turizmini tercih eden yabancı turistlerin rotasına Türkiye’yi eklemelerini sağlamak amacıyla bu projemizi geliştirdik. Ailelerin güven ve konfor içerisinde konaklayabilecekleri Karavan Park projemiz ile Amasya’mızın turizmine büyük katkıda bulunacağımızı düşünüyorum” dedi. 


‘EŞSİZ MANZARANIN TADINI ÇIKARTACAKLAR’

Çalışmaları devam eden Karavan Park’ın ziyaretçiler tarafından uğrak nokta olması için gayret gösterdiklerini söyleyen Başkan Sarı açıklamasının devamında;

“Zengin tarihi ve kültürel birikimiyle bölge turizminde milli mücadelenin kilit şehirlerinden biri olan Amasya’mıza karavanları ile gelecek ziyaretçilerimiz şehrimizin zenginliklerini keşfederken, eşsiz manzaranın da tadını çıkartacaklar. Projemizi halkımızla en kısa sürede buluşturmak adına Amasya Belediyesi Fen işleri müdürlüğümüzün çalışmaları hummalı bir şekilde devam etmektedir ve projeyi tam bir turizm ve rekreasyon alanı tarzında kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.