Amasya Kışa Hazırlanıyor


Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, olası taşkın ve sel baskınlarının önüne geçmek amacıyla kent merkezindeki dereleri kışa hazırlıyor. Bu kapsamda başlatılan temizlik çalışmaları hummalı şekilde devam ediyor.

Son yıllarda küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak yaşanan zamansız ve aşırı yağışlar, dünya genelinde sel baskınlarına yol açarken, ilimizde de olası sel baskınlarının önüne geçmek amacıyla belediyemiz tarafından derelerde rutin olarak yapılan temizlik çalışmaları kış öncesi hızlandı. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz koordinasyonunda başlatılan temizlik çalışmasında, derelerimiz hummalı bir çalışma ile temizleniyor.

Dere temizliği çalışmaları ile hem çevre sağlığına katkı hem de su taşkınları sonucunda meydana gelebilecek felaketlerin önlenmesinde önemli bir işlev yerine getiriliyor. Ekiplerimizle birlikte el birliğiyle canla başla çalışıyor, şehrin her noktasında hizmete devam ediyoruz.

Program takvimi kapsamında dere temizliği çalışmalarının tüm şehirde yıl boyunca devam etmesi planlanırken, bu çalışmalarla, özellikle kış aylarında dere yataklarında meydana gelebilecek debi yükselmeleri ve dere taşmalarının önlenmesi amaçlanıyor.