BAŞKAN ÇELİK, SU BASKINI YAŞANAN YERLERİ İNCELEDİ


BAŞKAN ÇELİK, SU BASKINI YAŞANAN YERLERİ İNCELEDİ

Amasya’da iki gündür devam eden sağanak yağış sonrası, Belediye’ye bağlı ekipler su baskını yaşanan ev, işyerlerinde çalışma başlattı. Mağduriyet yaşanan yerleri ziyaret eden Başkan Çelik, personelden su tahliyesi yapılan bölgeler hakkında bilgiler aldı.


Amasya’da iki gündür etkili olan yağmur sabah saatlerinde de etkisini sürdürdü. Merkeze bağlı mahallelerde bulunan ev ve işyerlerinde yaşanan su baskınlarına müdahale eden Belediye Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşlarla birlikte başlattığı çalışmalar kapsamında suları tahliye etti. Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, mağduriyet yaşanan bölgeleri ziyaret ederek, hemşehrilerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Çelik, ekiplerden su tahliyesi yapılan yerler hakkında bilgiler aldı.


"VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERİYORUZ"

Amasya’da iki gündür aralıksız devam eden sağanak yağmur sonrası vatandaşların yaşadıkları mağduriyeti gidermek için gece-gündüz çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik açıklamasında şunları kaydetti;


“İki gündür bölgemizde sağanak şeklinde yoğun yağış nedeniyle su seviyesi birçok bölgemizde yükselmeye başladı. Çok kısa sürede mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın yardımına koşan ekiplerimiz, gece saatlerinden sabaha kadar yoğun bir çalışma gerçekleştirdiler. Bu işlemleri yaparken, vatandaşlarımızda bizlere özverili bir şekilde yardımcı oldular. Ev ve işyerlerimizde yaşanan baskınlar sonrası oluşan balçık ve su birikintileri ivedikle yaptığımız çalışmalar ile en kısa zamanda temizlendi. Mesai kavramı gözetmeksizin çalışan personelimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Allah’ım hepimizi afetlerinden korusun” dedi.