Başkan Sarı'dan Amasya'ya Dev Proje


Toplam maliyeti 40 milyon TL’yi bulan ve T.C. Amasya Belediyemizin şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük yatırımlardan biri olan çevreci HES Projemizin temelleri büyük bir coşkuyla ve yoğun katılımla atıldı.

Temel Atma Töreni Vali Yardımcısı Sayın Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, MHP İl Başkanı Şuayip Ak, MHP Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Yetik, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsa Köse,

Belediye Meclis Üyelerimiz, Belediye Başkan Yardımcılarımız, ilimiz Eski Belediye Başkanı Hüseyin Baş,yüklenici firma yetkilileri, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, İş İnsanı Cemil Çelik, birim müdürlerimiz, çalışma arkadaşlarımız ve hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Doğa dostu bir uygulama ile can bulacak olan, çevreye kesinlikle zarar vermeyecek, ağaç kesilmeyecek, canlıların yaşam alanı zarar görmeyecek ve su kaynakları tahrip edilmeyecek. Karbon salınımının azaltılmasına katkı sağlayacak. Havalandırma görevi yaparak su kalitesinin artmasını sağlayacak olan HES Projemiz ile kullanılmayan enerjiyi şehrimizin hizmetine sunuyor ve Belediyemiz bütçesine yıllık onbeş milyon TL civarında gelir bekliyoruz.

Türkiye'de bir belediye tarafından ilk kez kurulma özelliği taşıyan projemizin şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.