Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sarı'nın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı


Başkan Sarı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

SARI: “ÖĞRETMENLER İNSAN TOPLULUĞUNUN EN ÖZVERİLİ VE SAYGIDEĞER UNSURLARIDIR”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Sarı mesajında; “Öğretmenlerimiz sevgili çocuklarımızın, yarınlarımızın teminatı gençlerimizin hayata hazırlanmasında, iyi insanlardan müteşekkil bir toplum inşa etmeyi ve milli-manevi-kültürel değerlerinin yanı sıra evrensel ilkeleri de özümsemiş nesiller yetiştirmeyi temel amaç edinmişlerdir. Öğretmenlik sevgi, ilgi, anlayış, özveri, sabır üzerine bina edilen ve hiçbir maddi kıyas kabul etmeyecek ölçüde ulvi niteliklere sahip olan kutsal bir meslektir. Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilerek bilimi rehber edinen, çağı takip eden, eleştirel ve yaratıcı düşünme yetisi gelişmiş, aklını ve duygularını özgür iradesiyle yönetebilen, öz güveni yüksek, sorumluluklarının idrakinde, üretken, sanata duyarlı, hayata sevgi ve saygı ekseninde bakan, adil ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirilmesi de asli hedeflerimizdendir. Ülkemizin daha da kalkınması için 'biz' anlayışıyla yol alan bir zihniyetin geliştirilmesi hayati bir öneme haizdir. “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliğe adım attığı 24 Kasım tarihi her yıl ülkemizde ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır” dedi. 


‘İNSANLARA ÖĞRETMENİN DEĞERİNİ ANLATAN BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK’TÜR’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” derken de öğretmenin toplum açısından nedenli önemli olduğunun mesajını vermek istediğini söyleyen Başkan Sarı mesajının devamında;

“İnsanlara öğretmenin değerini anlatan Başöğretmen Atatürk’ün izinden giden çok kıymetli öğretmenlere Öğretmenler Günü’nde güzel duygular hissettirmek, sevildiklerini ifade etmek onlar için büyük mutluluk olacaktır. Bu vesile ile başta hayatını kaybeden tüm eğitimcilerimizi saygı, minnet ve rahmetle yâd ederek, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyor, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden eğitim camiasının değerli öğretmenlerinin ve eğitim gönüllülerinin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” diye konuştu.