Belediye Çocuk Yuvamız Yaz Döneminde de Eğitime Devam Ediyor


Belediyemiz bünyesinde faaliyetini sürdüren ve geçtiğimiz günlerde Mezuniyet Töreni ve Babalar Günü programı düzenlenen Belediye Çocuk Yuvamız, yaz döneminde de eğitim faaliyetlerine devam edecek.

Belediye Başkanımız Mehmet Sarı göreve geldiği ilk günden beri “Şehrimizde Değişim Başlıyor” sloganıyla birçok alanda çalışma yaptıklarını ifade ederek; “Bu prensiplerle çıktığımız yolda her alanda olduğu gibi eğitim alanında da yeniliklere giderek Belediyemize bağlı Çocuk Yuvamızı yeni bir yüze kavuşturduk.” diyen Başkan Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğitimin temellerinin erken çocukluk döneminde atılması sebebi ile okul öncesi eğitim, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için büyük önem arz ediyor. Anaokulu çocuklara bilgi aktarmaktan çok çocukların içinde olan yeteneklerin gelişmesini sağlar. Bu yeteneklerle birlikte çocukların zihinsel ve duyusal gelişimleri için Çocuk Yuva’mızda birtakım yeniliklere giderek miniklerin eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz. Amasya Belediyesi olarak düşüncelerini özgürce ifade eden, sorgulayan, araştıran, problem çözme becerisi gelişmiş, meraklı, bilim ve sanatı seven nitelikli bireyler yetiştirme hedefi ile yola çıkan yuvamıza her anlamda destek oluyoruz” dedi.

Belediye Çocuk Yuvamız yaz döneminde de çocuklarımızın doya doya eğlenecekleri, eğlenirken öğrenecekleri, kaliteli ve verimli bir yaz dönemiyle minik öğrencilerini bekliyor.