Daha Temiz Bir Amasya İçin Çalışıyoruz


Temizlik İşleri Müdürlüğümüz çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan günlük temizlik faaliyetlerini aksatmadan devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, bir yandan da belirlenen program dâhilinde mahallelerde detaylı temizlik çalışması yapıyor.

Periyodik olarak sürdürülen çöp toplama, mıntıka temizliği, konteynerlerin etrafına bırakılan çöp ve atıkların kaldırılması çalışmalarının yanı sıra tüm mahallelerde detaylı temizlik çalışması da yapılıyor. Detaylı temizlik çalışması ile mahallelerde cadde, sokak ve kaldırımlar süpürülüp yıkanırken, çöp konteynerleri de dezenfekte ediliyor. Yaz döneminde haşere ve sineklerin artışına engel olunan temizlik çalışmaları vatandaşlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor.

Çevre temizlik çalışmalarını titizlikle sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sunuyor. Yeşilin ve tarihi dokunun buluştuğu ilimizde memnuniyetin ve sağlıklı ortamın her gün sağlanabilmesi için gece gündüz çalışan ekiplerimizce daha temiz bir Amasya için çevre, temizlik, bakım konularında çalışma programları dahilinde alanlarımızın düzenli temizliği yapılarak, Amasya’mıza yakışır bir çevre sağlanmakta.