FESTİVAL, TUĞÇE KANDEMİR KONSERİ İLE NOKTALANDI


FESTİVAL, TUĞÇE KANDEMİR KONSERİ İLE NOKTALANDI

12-22 Haziran Amasya Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, ‘Tuğçe Kandemir’ Amasyalılara keyifli saatler yaşattı.


Her yıl Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen festival etkinliklerinin finali ‘Tuğçe Kandemir’ konseri ile sona erdi. Konsere, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, AK Parti Amasya İl Başkanı Ekrem Toto, İl Protokolü ve binlerce Amasyalı katıldı. Vatandaşlar, Tuğçe Kandemir'in seslendirdiği parçalara eşlik edip, dans etti.


‘ECDADIMIZIN TARİHİNİ GELECEĞE TAŞIMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Gazi Paşa’nın Amasya’ya teşriflerinin 104. Yıl dönümünde gerçekleştirilen organizasyonlarla vatandaşlarla güzel günler yaşattıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik konuşmasında şunları kaydetti;

 “Tuğçe Kandemir hanımefendiyi ağırladığımız böyle güzel bir akşamı, güzel bir sesle sizlerle geçirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Coşku, birlik, beraberlik içerisinde geçirdiğimiz 12-22 Haziran Atatürk Kültür ve Sanat Festivalimizin son gününde böyle muhteşem bir kalabalığa seslenmenin ayrıca gururunu yaşıyorum. Ve görüyorum ki; Özgürlük meşalesinin yakıldığı şehrimizde,  bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiş ecdadımızın tarihini bu gün sizlerle coşku içinde geleceğe taşımanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz” dedi.


‘FESTİVAL SONRASINDA DA HEDEFLEDİĞİMİZ ETKİNLİKLERE DEVAM EDECEĞİZ’

İstiklal harbini zafere taşıyan, Cumhuriyete hayat veren ruhun, tıpkı yıllar önce olduğu gibi bugün de dimdik ayakta olduğunu söyleyen Başkan Çelik; 

“Kültür ve sanatın şehri olan Amasya’mızda sanat kültürü ile yetkinleşmesine aracı olmak, bu yolla da bir turizm merkezi olarak gelişmesini sağlamak ve hem ulusal hem de uluslararası bir çekim merkezi olmasına aracılık etmek yegane hedefimiz. Allah’ın izni ile bu tür etkinliklerimizi festival sonrasında da devam ettirerek bu hedefimize ulaşacağız. Yeni bir etkinlikte en kısa sürede buluşmak üzere, Sevenlerin gönlünde sesi ile taht kurmuş olan Tuğçe Kandemir hanımefendiye sizlerin ve kendi adıma ve sizlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.


Konserin sonunda Başkan Çelik ve Protokol Üyeleri, Sevilen sanatçı Tuğçe Kandemir’e çiçek ve plaket takdiminde bulundular.  Festival etkinliği, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından son buldu.