KUŞ EVLERİ İLE MİNİK DOSTLARA SICAK BİR YUVA OLUŞTURULUYORPark ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından şehrin belirli bölgelerindeki ağaçlara kuş evleri yerleştirildi.

 

Amasya’nın farklı noktalarına yerleştirilen kuş evleri ile doğada yaşayan canlılara sıcak bir yuva oluşturuldu. Ekipler, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan ağaçlara toplam 100’ün üzerinde kuş evi yerleştirerek, soğuk havalarda kuşlara sıcak bir ortam oluşturdu.

 

‘HAYVANLARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK ÖNEMLİ BİR GÖREV’

Kış şartlarında doğada yaşamını sürdüren minik dostlar için böyle bir çalışma yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;

 

“Şu an 100 üzerinde kuş yuvası imalatı gerçekleştirdik. Bu sayıyı daha da artırmayı amaçlıyoruz. Hayvan severlerden bu yaptığımız çalışma ile olumlu dönüşler aldık. Geçtiğimiz yıllarda ahşap malzemelerden kediler için kedi evi yapmıştık. Ustalarımız kendi imalatları dâhilinde böyle bir projeyi hayata geçirdi. 100’ün üzerinde tamamlanan kuş evleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından hangi alanlarda ihtiyaç varsa, ona göre kuş evlerinin montajı yapılıyor. Hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak önemli bir görev. Sahipsiz hayvanlar için merhamet yuvası olan Amasya’mızda tüm yaratılanları yaratandan ötürü seviyoruz. Her kuşun bir dalı vardır. Bizde her dala bir kuş yuvası monte ediyoruz” dedi.