TSM KONSERİ, AMASYALILARI BÜYÜLEDİ


12-22 Haziran Atatürk Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında, Belediye konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu seçkin eserler ile Amasyalılara coşkulu saatler yaşattı. Seslendirilen eserlere seyircilerin de eşlik ettiği konser, dinleyenlerden tam not aldı. Konser programına, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, Protokol Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


TÜRK SANAT MÜZİĞİ, İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİ BİR SANAT DALI’

Amasyalılara Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında, keyifli bir süreç geçirttiklerini söyleyen Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik konuşmasında şunları kaydetti;

“12-22 Haziran festivalimiz kapsamında belediye konservatuvarımız tarafından hazırlanan Türk sanat müziği konserimiz ile hemşehrilerimiz keyifli saatler yaşadı. Türk sanat müziği insanlık tarihi kadar eski bir sanat dalı olan, bir şekilde her insana, her topluma dokunan bir kültür varlığımızdır. Kaynağı ne kadar bireysel ve yöresel ise; dili de bir o kadar evrenseldir. Bu meydanda insanın ruhuna doğrudan hitap eden, adeta ruhumuzun dilidir. Millet olarak gönül dünyamızın tellerini titreten, aşklarımızı, sevinçlerimizi ve kederlerimizi notalara, makamlara, ezgilere dökerek ölümsüzleştiren bir sihirdir, dede Efendi’nin tabiriyle “derin bir Derya’dır” dedi. 


‘AMASYALILARIN SOSYALLEŞMESİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Belediyenin sosyal ve kültürel etkinliklerinin dolu dolu devam ettiğini belirten Başkan Çelik konuşmasının devamında;

“Şehrimizin kültür ve sanat hayatını, Amasya’nın adına yaraşır şekilde, canlı tutmak ve vatandaşlarımızın sosyalleşmesine katkıda bulunmak için kültürel etkinliklere festival sonrasında da devam edeceğiz. Sözlerime son verirken, gerçekleştirilen TSM konserine emek veren koronun kıymetli üyelerine, bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kubbede daha nice hoş sadalar bırakabilmek dileğiyle” diye konuştu.


Konuşmaların ardından müzik dolu geçen gecenin sonunda hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle etkinlik son buldu.