YAZIBAĞLARI VE KARASENİR MAHALLELERİMİZE DOĞALGAZ HAYIRLI OLSUNAmasya’da güzel şeyler olmaya devam ediyor. Verdiği sözlerini yerine getirmeye devam eden Başkan Sarı, Yazıbağları ve Karasenir mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, çalışmalarına başlanılan doğalgazın müjdesini verdi.


Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor. Yazıbağları ve Karasenir mahallelerine doğalgaz sözü veren Başkan Sarı, bu sözünü yerine getirerek, bu bölgelerde çalışmaların başlatıldığını söyledi. Toplantılarda Başkan Sarı’ya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özel, Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Karabacak, Siyasi Danışman Muammer Tufanoğlu, birim müdürleri ve basın mensupları eşlik etti.


‘ZAMAN İÇERİSİNDE HER BÖLGEYE AYNI ANDA DOĞALGAZ BAĞLANACAK’

Bu can bu bedende olduğu sürece verdiği her sözü yerine getireceğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

 “Öncelikle burada bulunan Doğalgaz İl Sorumlumuz Mustafa beye sizlerden dua, teşekkür ve alkış istiyorum. Zaman içerisinde her tarafa aynı anda doğalgaz bağlanacak. Şöyle bir şey var, çoğunuzla belki yeni karşılaşıyoruz. Ben verdiğim sözü tutarım. “Hiçbir sokağa buraya da girmeyeyim, bu sokağa ayıp ettim” diyecek hiçbir şekilde vicdani eksikliğim yok. Ne söz vermişsem onu yerine getirdik. Amasya’da ne yaptık, neler yapıyoruz diyecek olursak; Türkiye’de eşi emsali olmayan, büyükşehir belediyelerinin bile gelip incelemek istediği bir projemiz var. İçme suyu üzerine Türkiye’de emsali olmayan bir HES kurduk. Bizden evvelki tüm belediye başkanlarının aklından geçen teleferik projesini hayata geçiriyoruz. Ferhat ile Şirin Tepesi’nden şehir merkezine inen bir hat kuruyoruz. Serçoban Hazretleri’nin türbesini ve mesire alanını yeniledik, şehrimize yakışan bir hale getirdik. Amasya’mıza beş yıldızlı bir otel getirdik. Biz dedikodu değil, işimizi yapıyoruz. Karınca misali, İbrahim Aleyhisselam’ın yaptığı gibi aldığım terbiyenin ve yetiştiğim siyasi iradenin örneği olarak ülkücüyüm. Ülkücü olmak ne demek, vatanını milletini devletini sevmek ve hiç kimseyi ayırmamak. Biz de böyle yapıyoruz. Biliyorsunuz kapımız yok, herkesle eşit mesafedeyiz. Bu insanlara yani sizler bizlere güvendiniz. Amasya halkı bize ciddi anlamda bir oy verdi. Bizim belediyemiz şeffaf, herkes gelip kim ne maaş alıyor, nereye ne kadar masraf yapılmış hepsini öğrenebilir. Amasya Belediye Başkanlığımın “En İyi Belediye Başkanı” olduğu tescillenmiştir. Bu sizlerin sayesinde. Bizim işte de hayatta da en önde tuttuğumuz madde “Verdiğimiz sözü tutarız” dedik ve tutuyoruz. “Ekim ayında doğalgazı getiriyoruz” dedik ve evet başlandı. “Belediyede hiç kimsenin hakkını, vatandaşın hakkını hiç kimseye yedirttirmem” diye her zaman da söylüyorum yapan var mıdır vardır. 5 yıl sürenin başlayıp bittiği güne kadar Amasya’ya hesabımı verir giderim. Ve o kadar da iddia ediyorum ki, Amasyalıya hesabını veremeyeceğim tek bir husus yoktur. En geç altı ay içerisinde Yazıbağları ve Karasenir mahallelerimizi komple doğalgaza kavuşturuyoruz. Önümüzdeki sezona doğalgaz konforuyla buluşturuyoruz. Mahallelerimize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.