Yeşilırmak Yemyeşil Akacak


Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sarı, Sn. Valimiz Mustafa Masatlı ve il protokolümüz ile birlikte; tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle ‘Marka Kent’ olan Amasya’mızın sembolik hazinelerinden birisi olan Yeşilırmak Nehri’nin, temizlenerek cazibe merkezi haline gelmesi için hazırlanan ‘Yeşilırmak Nehri Temizleme, Islah ve Rekreasyon Projesi’ açılışını gerçekleştirdi. Saraydüzü Kışla Binası önünde gerçekleştirilen açılış töreninde, Valimiz Mustafa Masatlı’nın yanı sıra Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri ve basın mensupları yer aldı.

Törende birer konuşma gerçekleştiren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil ve Valimiz Mustafa Masatlı, Yeşilırmak'ın geçtiği yerlere hayat katan ve güzelleştiren önemli bir su kaynağı olduğunu ifade ederek, bu çalışmalardan sonra Yeşilırmak’ın yerleşim alanlarına zarar vermesinin söz konusu olmadığı gibi, vatandaşlarımız kültürel ve sosyal faaliyetlerle beraber tabiattan daha güzel faydalanma şansı yakalayacağını vurguladılar.

Konuşmaların ardından DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz, çalışmalarına başlanan proje hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.